2 Fáze investování

Smyslem dlouhodobého investování je plnění finančních cílů. Jedním z nejnákladnějších cílů je finanční svoboda. Situace, kdy mně vytvořený kapitál “uživí” a pouze z něho čerpám rentu 💸.


V drtivé většině případů se s klienty bavíme o tvorbě kapitálu, pokud ale začnete včas s dostatečným objemem pravidelných investic, 2. fáze Vás nemine.

1.Fáze


Máte investiční horizont 15,20,30 let ? Pak se zaměřte na pravidelné investice, a to do AKCIOVÝCH instrumentů. Zkušený poradce Vám vysvětlí, kolik % svého příjmu byste měli dlouhodobě investovat, abyste dosáhli požadovaného kapitálu. Toto % navíc pravidelně aktualizujete dle životní situace a finančního příjmu. Může se stát, že začnete s 3000 tis. každý měsíc, ale za 5 let Vám v lepším zaměstnání/podnikání příjem dovolí investovat 7000 tis. každý měsíc. Proto je mentor/poradce/průvodce 👔 důležitý, zejména při aktualizaci plánu.

2.Fáze


Pokud již vysoký finanční kapitál máte, možná můžete čerpat rentu dnes. V jednoduchosti máte peníze stále zainvestované (stále se zhodnocují), jen pravidelně měsíčně/ročně prostředky vybíráte formou renty. Toto je bod, do kterého se chce každý investor dostat, ovšem bez fáze 1. to většinou nepůjde (pokud jste majetek nezdědili apod.). V tomto bodě majetek nemáte pouze v jednom typu aktiva. Zde přicházejí do hry dluhopisové instrumenty, nemovitosti, akciové fondy, dividendy, …
Možností jak takové portfolio je mnoho, rád Vám pomohu při jeho skladbě. Cílem není hnát se za nejvyšším výnosovým %, ale zejména své majetky ochránit před inflací 🙏.

Pomohu Vám vstoupit do světa investic, napište mi 📩