Současný stav ekonomiky

Existuje jednoduchý pojem – „hodnota peněz“ (váže se s inflací a „cenou peněz“). Znamená to zhruba to, že někdo Vám „jentak“ hodí do peněženky peníze, který jste si sami nevydělali. Vy pak ty peníze utratíte. Veselí, radostní, že máte od Babiše peníze navíc. Je to hodnej pán, přeci nám všem dává. No borec ! Podniky proto zvyšují neúměrně ceny produktů, protože lidi stále bezhlavě kupují, i když by normálně tyhle prachy neutratili. Být ty peníze opravdu lidí samotných, rvali by se o slevy, nižší ceny, nebo ty peníze ušetřili/zúročili (zvýšili tím jejich hodnotu). Ale to se neděje. Lidi je utratí a tak se ekonomika začně přehřívat (jsou to zpětně doložitelné faktory), a proto firmy znovu zvýší ceny, protože nestíhají vyrábět, dodávat pro tak obrovskou poptávku. Firmy tedy musí dělat zboží „vzácnější“, jinak řečeno dražší pro všechny. Ale tím to teprve začalo!

Inflace tedy nevznikne tak, že se ráno probudíte a je tady. Inflace vzniká tak, že někdo (např. Babiš) vezme Vaše peníze.. ANO VAŠE VLASTNÍ PENÍZE, které jste Vy dali státu na svých daních a odvodech do státního rozpočtu a tyhle Vaše prachy debilně rozhází úplně všem z helikoptéry (existuje pro to i podobný ekonomický pojem HELICOPTER MONEY, neplatí úplně pro tento případ, ale v podstatě to funguje stejně). A rozhází né ty „Vaše peníze Vám samotným“, ale Vaše peníze všem těm ostatním (vč. Vás). Ono to vypadá hrozně sexy, ale opravdu není ! Ty peníze neinvestuje (nezvyšuje jim hodnotu). Jsou to Vaše prachy a Vy to odmítáte vidět ! Vy ty peníze „z helikoptéry“ naivně posbíráte a ve slepé víře, že to je v pohodě, a ty prachy zase a znovu utratíte !

Co se pak stane?

Ekonomické jevy mají téměř vždy nějakou latenci (zpoždění za realitou). Třeba půl roku, 3/4 roku. Schodky Babišova rozpočtu budou dojíždět třeba 5-6 let!! Inflace (12 %) tedy najela přesně s přelomem roku 2022 – to ještě za Babišovy vlády, né Fialovy !! To je holej fakt !! Žádnej výmysl. Babiš opouštěl vládu a měl na krku 12% inflaci !!! Navíc tu ještě nebyla válka !! Co víc, ty Vaše peníze, které Babiš takto rozházel z helikoptéry dokonce ani nejsou ty peníze, které jste Vy vydělali, ale jsou to peníze dětí Vašich dětí !! Ano, slyšíte dobře !!

A protože Babiš epicky zadlužil státní pokladnu, nafoukl ekonomiku penězma s „nízkou hodnotou“. A to ještě tak strašlivě, že zadlužil i ony děti Vašich dětí. Copak to není srozumitelný, Vy to fakt nechápete ?? On si vzal Vaše peníze, pak si ještě vzal obrovský půjčky a za ty peníze si Vás koupil jak Bohuš z Kurvahošigutentag. Vy jste se chvilku cejtili šťastní, rozjeli dobrou párty. Ale to je jen koupená chvilka štěstí. Jako ten kokain, co teď našli v krabicicích od banánů. Zvyknout si na něj, tak se z toho jentak nevykopete, tím spíš, když byste ho mohli mít zadara, tak nemáte žádnej „strop“. Vznikne závislost. I ten schodek bude muset být několik let v epickým mínusu. Protože tenhle přetíženej vlak rozjel Babiš a ubrzdit ho trvá ekonomice léta!! Proto se nedivte dalším letům schodků za Fialy. Musí zaplatit Babišovy dluhy. Navíc Babiš promarnil šanci v době největší prosperity mít vyrovnanej rozpočet (bez schodku!). Ale zadlužil nás všechny, je to tak neskutečně rozjetej dluhovej vlak, kterej se nedá zabrzdit za 5 měsíců nové vlády, natož třeba za 4 roky! Navíc, člověk si mezi tím zvykl nastavit ruku státu a říkat, státe, dej nám. Babišovi voliči by byli první, co by řvali.. ježiš, málo peněz, stát na nás s*re!!! Už teď řvou jak zběsilí. Minule jsi taky dal státe „zadarmo“, dej nám zase. Státe, nás nezajímají Tvé schodky, dej nám prachy!!! ALE NIC NIKDE NENÍ, NEBYLO A NEBUDE ZADARMO!!

A dál? Co udělá ekonomika, když má přebujelý státní dluh? No trhy, burzy… vše zas a znovu reagují, protože ekonomika si sama chce znehodnotit svoje vlastní peníze, aby pokryla tu nemoc, kterou ekonomika trpí. ČNB pak zvýší úroky, aby udělala prachy všem aspoň trochu „vzácnější“ (tím umělě zvyšuje tu hodnotu peněz). Podniky tedy brzdí, tím že si nemožně zvýší ceny, aby zchladily poptávku po zboží, zklidnila se výroba, zaplatily se energie (to vše navíc ještě nevzpamatované z celosvětové kovidové rány, nedostatku surovin tzv. importovaná inflace, která činí sama už třeba 10% podíl inflace apod). A to celé zase zvyšuje inflaci!!! Na jedný straně nejsou výrobní suroviny, čili zboží musí zdražit.. a na druhý straně znovu lidi mají nepodložený prachy a tlačí na nákup, takže peníze zase ztrácejí hodnotu a roste cena zboží (a klesá „cena peněz“).

A co se nestane??? Po začátku roku 2022 je u vesla 3 měsíce nová vláda. To si ještě ani nestihnete pořádně předat agendy ministerstev, nestihnete vyrobit zákony… a do toho PŘIJDE NAPROSTO BEZPRECEDENTNÍ VÁLKA…. Bude mi tu fakt někdo tvrdit, že za to může Fiala & spol.?

… prosímvás, nepiště mi tady nesmysly o DPH na benzín apod. 

Vzhledem k přepočetu kupní síly / na cenu benzínu – i kdyby benzín stál teď 60 Kč, je to stále méně (očištěno o inflaci), než benzín, co jste si kupovali před cca 8lety!!!!! Cena benzínu se za x let (a to i s inflací) téměř nehnula. Zato platy a kupní síla obyvatelstva nezpochybnitelně rostla. Benzín v Německu byl o dost dražší, proto i tam je prostor proto ponížit jeho cenu. V Maďarsku, kde odstranili úplně palivovou daň, teď zažívají obrovské problémy, překupnictví, nedostatek PH apod. Všechno nese nějaké následky!!!!!!!!!! A proto vyčítám této vládě i tu korunu padesát na benzín, nebo 5000 příspěvek, který dostanu i já. Opakuji. Jsou to Vaše/naše peníze.. .a to že je teď máte v penežence neznamená, že budeme na tom líp. No ani prd. Stoupne ZASE INFLACE.. a tohle zaplatíme nejen my.. ale i děti našich dětí. Až budete (nejen) před vánocema vykřikovat, jak je všechno strašně drahý, tak jsou to přesně ty peníze, který někdo neuváženě a paušálně naházel do různých peněženek. Protože ty peníze nebyly vydělaný, ztrácejí hodnotu. Proto je vše dražší.