Proč mít investičního poradce ?

Proč vlastně investovat ?

Současná míra inflace v ČR je okolo 3,4 %. Znamená to, že pokud máte v bance 100 000 korun, za rok přijdete o téměř tři a půl tisíce. Kvůli současné situaci to navíc vypadá, že inflace dále poroste a vaše úspory budou znehodnoceny ještě mnohem rychlejším tempem. Jedinou možností, jak své úspory zachránit je nakoupit za ně něco, co svou cenu neztrácí – v ideálním případě komoditu, jejíž cena časem roste. Možností, jak investovat je mnoho – nemovitosti, akcie, dluhopisy, investovat můžete i do zlata, uměleckých děl, a dokonce i do investičního alkoholu.

Jak investovat bezpečně

Většina investic však sebou bohužel nese i riziko ztráty. Pokud investujete do něčeho, čemu nerozumíte, často můžete o peníze spíše přijít, než je vydělat. Pokud se v investování příliš neorientujete, je lepší požádat o radu odborníka – investičního poradce. Investiční poradce vám dokáže sestavit investiční portfolio na míru, se zohledněním vaší finanční situace, vaší tolerance k riziku a mnoha dalších aspektů.

Investiční poradce nebo osobní bankéř ?

Doporučení, jak investovat volné finanční prostředky vám samozřejmě dá i pracovník na přepážce vaší banky. Na rozdíl od dobrého investičního poradce vám však nabídne pouze finanční produkty svého vlastního zaměstnavatele, které ale často nejsou ty nejvýhodnější. Investiční poradce vám oproti tomu dokáže sestavit široce diverzifikované portfolio, zahrnující veškeré finanční instrumenty, které jsou na trhu k dispozici.

Zajistí bezproblémový zpětný výběr vašich investovaných prostředků a v ideálním případě pomůže i s daněním výnosu.

Osobní přístup a diverzifikace rizik

Oproti unifikovanému přístupu banky získáte u dobrého poradce skutečně osobní přístup. Jelikož se výkonnost jednotlivých investičních instrumentů v čase mění, budete během pravidelných schůzek informováni, která část vašeho investičního portfolia vám vydělává a kterou by bylo naopak vhodné vyměnit za výkonnější investiční nástroj. Budete tak moci klidně spát s pocitem, že vaše peníze nejenže neztrácejí na hodnotě, ale naopak pracují za vás.